NCP1014ST100T3G
Shenzhen Huahao Gaosheng Technology Co., Ltd
Contact Now
NCP1014ST100T3G
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) AC DC Converters, Offline Switches
Control Features : -
Product Status : Obsolete
Duty Cycle : 67%
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 100kHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Supplier Device Package : SOT-223 (TO-261)
Output Isolation : Isolated
Mfr : onsemi
Power (Watts) : 19 W
Fault Protection : Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Breakdown : 700V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 8.5V ~ 10V
Package / Case : TO-261-4, TO-261AA
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Internal Switch(s) : Yes
Base Product Number : NCP1014
Topology : Flyback
Description : IC OFFLINE SWITCH FLYBACK SOT223
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Converter Offline Flyback Topology 100kHz SOT-223 (TO-261)